Pro Optix SFP-10G-LR-O transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 10000 Mbit/s SFP+ 1310 nm

SKU
SFP-10G-LR-O
Login for pricing
I lager: Endast 1 kvar
Pro Optix SFP-10G-LR-O, Fiberoptik, 10000 Mbit/s, SFP+, LC, LR, 10000 m
Pro Optix SFP-10G-LR-O. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 10000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP+. Produktens färg: Stål, Brand kompatibilitet: Cisco. Strömförbrukning (vanlig): 1,2 W. Antal produkter som medföljer: 1 styck
Art.nr SFP-10G-LR-O
Specification
Nätverk
SFP transceiver typFiberoptik
GränssnittstypSFP+
Maximal dataöverföringshastighet10000 Mbit/s
Fiberoptiska kontaktenLC
Prestanda
Produktens färgStål
Brand kompatibilitetCisco
SFP transceiver typFiberoptik
GränssnittstypSFP+
Maximal dataöverföringshastighet10000 Mbit/s
Fiberoptiska kontaktenLC
Maximal överföringshastighet avstånd10000 m
Våglängd1310 nm
Tx effekt (min)-6 dBmW
Tx effekt (max)-0,5 dBmW
Rx effekt (max)-14,4 dBmW
Länkbudget8,4 dB
Digital diagnostikövervakning (DDM)Ja
SMF (Single-mode fiber) stödsJa
SFP-sändtagarstandardLR
Egenskaper
Produktens färgStål
Brand kompatibilitetCisco
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)1,2 W
Miljökrav
Temperatur vid drift0 - 70 ° C
Förpackning
Antal produkter som medföljer1 styck
Förpackningens innehåll
Antal produkter som medföljer1 styck
Tillverkare Pro Optix
I lager Y